top of page

Dijital Kariyer Rehberiniz : CvUppProblem Tanımı
 • İnsanların iş başvurularında özgeçmiş hazırlarken zorlanmaları

 • Özgeçmiş hazırlama sitelerinin kullanıcılardan ücret talep etmesi veya özgeçmiş üzerine reklam yerleştirmesi

 • Hazırlanan özgeçmişlerin standart olmamasından kaynaklı, işe alım uzmanının özgeçmişi incelerken zorlanması. Doğum tarihini yazmış mı ? Askerliğini nereye yazmış, en son nerede kaç yıl çalışmış gibi birçok sorgulamayı ik uzmanları yaparken karşılarında standart bir tema göremezler, bu yüzden iş gücü kaybı yaşanır.

 • Adaylar farklı iş ilanlarına başvuru yaparken farklı yanlarını ön plana çıkarmak isteyebilirler. Bu yüzden birçok farklı versiyonda özgeçmişi aynı anda kullanmaları ve bunları ayrı ayrı yönetmeleri gerekir.

 • Hazırlanan özgeçmişin ATS (Aday Takip Sistemi) uyumluluğu olması gerekir. Birçok aday ATS'nin nasıl çalıştığını bilmediği için özgeçmişini nasıl düzenlemesi gerektiğini bilmez ve aslında hakettiği bir pozisyonu sırf doğru şekilde özgeçmiş hazırlamadığı için kaybeder.

Çözüm Önerisi, CvUpp

İnsanların kişisel bilgilerini doldurarak meslek gruplarına en uygun şekilde özgeçmişlerini ATS uyumlu olarak oluşturabilecekleri ücretsiz bir platform CvUpp.

 • Özgeçmiş oluşturma sırasında platform kullanıcıya rehberlik eder, ona mesleğine en uygun önerilerde bulunur. Dijital kariyer rehberliği yapar. Kısacası kullanıcıya en doğru özgeçmişi oluşturması için yol gösterir.

 • Kullanıcı sistemde oluşturduğu farklı versiyonlardaki tüm özgeçmişlerini ücretsiz olarak PDF formatında indirip kullanabilir. CvUpp özgeçmişlere reklam yerleştirmez.

 • CvUpp kullanıcıyı ATS uyumlu özgeçmiş hazırlaması için yönlendirir.

 • Kullanıcılar eğer isterlerse sistem içerisinde bulunan kariyer uzmanlarından ve kendi sektörlerinin uzmanlarından ücretli olarak özgeçmiş yorumlama hizmeti satın alabilirler.

 • İşe alım uzmanları CvUpp içerisinde iş arayışında olan adayların bilgilerini ücreti karşılığında görüntüleyebilirler.

MVP

CvUpp için MVP çalışması tamamlandı. Siteye gitmek için tıklayın. Olası müşteriler ile temas kuruldu, değer önerisi, maliyet yapısı, kilit kaynaklar, kilit etkinlikler üzerine planlamalar yapıldı.

Projenin kaynak kodlarını github profilimde paylaştım. Github profilim için tıklayınız.
Rakipler
 • Özgeçmiş hazırlama platformları: Hazırlanan özgeçmişleri ücretli veya üzerine reklam basarak verdikleri için CvUpp rakiplerinden öne çıkıyor.

 • Canva ve benzeri afiş siteleri: CvUpp özgeçmiş hazırlama sırasında size dijital kariyer rehberliği yaptığı için bu tip uygulamaları gerisinde bırakıyor.

Karşılaşılan Problemler ve Çözümler

Platform kişisel bilgileri tuttuğu için KVKK konusu çok önemli bu yüzden bu konu üzerinede oldukça efor sarfetmek gerekiyor. Veri sorumlusu olunması, veri güvenliğini sağlamak için gerekli aksiyonların planlanması gibi. Ayrıca proje globale açıldığında ingilizce dili eklenmesi durumunda GDPR uygunluğu da kesinlikle gerekiyor.


Sonuç ve değerlendirme

Projeyi kısaca özetlemeye çalıştım. Bu fikre inanıyorsanız, fikrin ihtiyaçlarını karşılayacak bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, CvUpp projesinde bende görev almak isterim diyorsanız, benimle iletişime geçebilirsiniz.Comments


pexels-pixabay-257636.jpg

Abone Olmak İster Misiniz?

Sitede yayınlanacak gelişmelerden mail yoluyla haberdar olmak isterseniz abone olabilirsiniz.

Abone oldunuz, teşekkürler !

bottom of page